O mně

Mgr. Kamila Kovaříková

Narodila jsem se v roce 1975. Už na konci základní školy mne zajímalo, jak si může člověk pomoci udržet zdraví sám, bez léků a lékařů (jak říká Jaroslav Dušek „bez leků a lekařů“ :-)). Celé dětství nám maminka vařila bylinkové čaje, což byla dobrá příprava pro „jiný způsob uvažování”. Po revoluci se k nám dostala smršť alternativních směrů, ze které jsem ochutnávala ledacos- makrobiotika, vegetariánství, jóga, léčitelství, léčení barvami, reiki, homeopatie, léčba kameny,...

Na gymnáziu, když jsem se rozhodovala, co dál, jsem chtěla studovat alternativní medicínu. Protože to ale v té době nebylo možné, pochopila jsem, že musím napřed vystudovat „to tradiční“ a pak teprve jako nádstavbu něco alternativního. Rozhodovala jsem se tedy mezi medicínou a psychologií (vnímala jsem, že je jedno, kde začnu, jestli u duše či u těla) a psychologie vyhrála.

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Promovala jsem v r. 2001. Už na škole jsem ale cítila, že to není úplně ono a že mi k tomu něco chybí. Byla jsem ale pohlcena studiem a vědou, takže na nějaké rozhlížení se po tom, co mi vlastně chybí, nebyl v mé hlavě prostor. Již před ukončením studia jsem pracovala v Pedagogicko-psychologické poradně ve Vyškově a po přestěhování do Brna jsem učila psychologii na Střední policejní škole v Brně.

Vdala jsem se a mám dvě děti, jedno už dospělé, druhé na cestě k dospělosti. Na mateřské dovolené jsem strávila poměrně dlouhou dobu (i kvůli pobytu v Německu), ale rozhodně nemám pocit promarněného času, jak to občas slýchám od jiných maminek. Kvůli dětem jsem nastudovala víc knížek než za celou dobu studia. Když mělo první dítě rok a půl, získala jsem pocit, že je čas na nějakou práci na sobě. Prošla jsem si několikaletou prací na svém osobním růstu u PhDr. Zlaty Hálové, Csc. Zahrnovalo to rodinné konstelace, holotropní dýchání, asertivitu a mnohé další aktivity.

Když jsme se vrátili z Německa a syn tu začal chodit do školy, zjistila jsem, že moje oblíbená učitelka z gymnázia pracuje s kineziologií. Po pár sezeních mne to nadchlo natolik, že jsem se rozhodla se to také naučit. Absolvovala jsem kineziologické kurzy One Brain do 13.stupně (u Mgr. Věry Daněčkové, Mgr. Romany Šlézarové, Ing.Zuzany Fečkové-Frankové a Johanny Lehrer z Rakouska), Kurz práce s dětmi u Johanny Lehrer a několik minikurzů (Barometr chování, Alergie, Barometr na těle, Hojnost). Rozsah zatím absolvovaných kurzů kineziologie One Brain je 508 hodin. Také si rozšiřuji obzor v rámci jiných kineziologických škol (Ondrej Bursík- Austrálie). Jsem certifikovaný Konzultant-facilitátor metody One Brain Three In One Concepts.

Na kineziologii mě fascinuje spojení všech možných oblastí, o které jsem se kdy zajímala (čínská medicína, bylinky, kameny, práce s tělem, s představivostí... ) a především se zde krásně zúročí mé akademické vzdělání. Také se mi líbí její propracovaný systém, který ale přitom umožňuje s každým klientem pracovat velmi tvořivě, podle toho, co se vynoří.

V roce 2013 jsem ukončila výcvik v rodinných konstelacích u Bhagata J. Zeilhofera, přímého žáka zakladatele metody rodinných konstelací Berta Hellingera. .

Mám absolvovaný adleriánský výcvik "Edukativní rodičovská terapie - adleriánský přístup".

V roce 2012 jsem poprvé absolvovala u manželů Kopřivových kurz Respektovat a být respektován, o rok později jsem si ho mohla zopakovat již u sebe v Centru Cesta. Tento kurz považuji za zcela zásadní, především pro rodiče a učitele, takže jsem s Kopřivovými byla dlouhou dobu v kontaktu a v rámci Cesty také organizovala a moderovala Klub R+R, kde se setkávali absolventi základních kurzů. V současné době s kolegyní Soňou Holou tvoříme (s požehnáním manželů Kopřivových) nový kurz na bázi myšlenek Respektu.

Byla jsem víc jak dvacet let vedoucí rousínovského dětského vodáckého oddílu (a stále s ním spolupracuji).

V době studíí na VŠ jsem byla zřizovatelkou Nadačního fondu na pomoc postiženým dětem na Ukrajině.

Na podzim 2014 jsem stála u zrodu velkého projektu - soukromé alternativní ZŠ Prameny v Rousínově. Byla jsem členem Spolku pro děti, který je zřizovatelem školy

Když jsem se rozhodovala, co po mateřské dál, řekla jsem si, že bych ráda zkusila mít vlastní psychologickou poradnu, ve které můžu spojit své akademické vzdělání s alternativním náhledem na duši. Díky nádhernému prostoru, který jsem si pronajímala, jsem trochu pozměnila své rozhodnutí - nejen psychologická a kineziologická poradna, ale také přednášky, kurzy, cvičení, tanec, hry pro děti a především rodinné konstelace. Po pěti letech to chtělo změnu, takže jsem vytvořila prostor nový, skromnější, soukromější, ale nezávislý.

V roce 2021 jsem začala studovat Klasickou čínskou medicínu u MUDr.Juraja Jaseňa (střední Slovensko). S tímto studiem se pojí i mé rozhodnutí předávat dál svůj (donedávna "jen") koníček - čínské cvičení DaoYin (QiGong)

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress