Kineziologie One Brain

Odstraňte si své staré stresy

Co je to kineziologie?

Kineziologie One Brain je metoda vycházející z poznatků neurofyziologie, které kombinuje s metodami čínské medicíny.

V našem mozku je uloženo vše, co jsme vnímali našimi smysly, a to už od početí. K velké části uložených vjemů však nemáme vědomě přístup, protože by nás to zahltilo a také část zážitků je natolik nepříjemných, že k nim ani mít přístup nechceme.

Na začátku téměř každého zdravotního či psychického problému je emocionální příčina, tedy stres. Ve stresu přepne mozek na režim „přežití" , tj. od pravěku příliš nezměněnou rekaci ve smyslu ÚTOK nebo ÚTĚK (buď medvěd sežere mě nebo já jeho). Zbytek mozku je víceméně zablokován, aby nemohl rušit a zpomalovat tuto životně důležitou reakci a aby se energie soustředila pouze do těch částí těla, které musí reagovat (tedy zejm. ruce a nohy, naopak třeba žaludek je v tento moment nečinný).

Pokud se následně v budoucnosti setkáme se situací, která se pocitově nebo jakoukoli asociací (třeba ucítíme stejnou vůni) podobá stresujícímu okamžiku, vnímáme ji opět jako stresující a náš mozek zapne opět režim ÚTOK-ÚTĚK. Delším nebo velmi intenzivním působením stresového režimu vznikají různé typy fyzických a duševních problémů.

Kineziolog prostřednictvím svalového testu hledá příčinu současných problémů – stres v minulosti. Výhodou svalového testu je, že nehledáme pouze ve vědomých vzpomínkách klienta (které jsou jednak poměrně omezené a také časem pozměněné), ale že přímo komunikujeme s podvědomím.

Kineziologický test pomůže terapeutovi najít v psychice klienta staré nefunkční vzorce, které používá nevědomě na základě někdy i velmi dávno prožitých situací, které dosud ovlivňují jeho pocity, mysl a nakonec i fyzické tělo. Tyto vzorce se pak při odblokování uvolní a nahradí novými, zdravými.

Předností této metody je, že řeší příčinu problémů, nikoliv pouze jejich následky.

 

S jakými problémi může kineziologie pomoci?

 •  poruchy učení u dětí (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, dysortografie, dyspraxie), ale i dospělých – tyto poruchy se totiž projevují v běžném životě i po skončení vzdělávání potíže v komunikaci – zadrhávání v řeči, koktání, červenání, strach mluvit před cizími lidmi nebo na veřejnosti
 • nesoustředěnost, bolesti hlavy, tréma, nespavost hyperaktivita u dětí strachy a fobie problémy s agresivitou
 • potíže se sebedůvěrou, nízké sebevědomí
 • stres z určitých životních situací, překonání obtížných životních situací – rozchod, rozvod, onemocnění nebo smrt blízkého člověka
 • řešení obtíží ve škole, mateřské škole nebo v zaměstnání
 • vztahové problémy: partnerské, mezi rodiči a dětmi
 • zdravotní potíže
 • Cena

  Kineziologický odblok dospělého trvá přibližně 1,5 hod., při prvním sezení nebo při náročnějším tématu může být až dvě hodiny. Cena je 900,- Kč/hodinu

  Odblok dítěte bývá kratší, někdy stačí i půlhodina. Záleží také na nutnosti zapojení rodiče do odbloku.

 

 

Komentáře

 • Martina Dulovcová 24.01.2023 23:15

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat, jestli by kineziologie mohla pomoci i mému synovi. Má téměř 5 le5 a za 5 měsíců se vůbec neadaptoval v mateřské školce. Vůbec tam nejí, nepije a nehraje si a nekomunikuje s dětmi. Hůře mluví, ale chodíme na logopedii. Jinak je zdravý chytrý kluk. Děkuji a popřípadě bychom byli rádi za konzultaci. S pozdravem Martina Dulovcová

 • Renata Ryšánková 20.01.2022 18:29

  Vážená paní Kovaříková,
  rádi bychom se k Vám objednali na konzultaci – odblokování 2 dospělí a 2 junioři – 12 a 14 let – v době jarních prázdnin. Budete mít časoprostor v PO 7. 3. Tak od 10:30 dál jsme k dispozici.
  Prosím o informaci, zda je termín reálný. S pozdravem Renata Ryšánková + ti kolem

 • Žena, 30 let 25.07.2015 08:20

  Chtěla bych se podělit o krásnou zkušenost s kineziologií u paní Mgr. Kovaříkové. Předem musím říct, že kineziologii znám již 20 let a navštěvovala jsem kineziology v Brně. Nedávno jsem navštívila poprvé paní Kovaříkovou, k čemu mě přinutila velká nervozita ze školy, která se projevovala třesem rukou a neschopnosti zpracovávat nové informace ohledně školy. Hned po prvním kineziologickém odbloku jsem ucítila velkou úlevu, za což velmi děkuji. Líbí se mi také, že paní Kovaříková používá trochu jiný postup, než bylo pro mě u jiných kineziologů obvyklé. Sedí mi to mnohem lépe a cítím, že je to větším přínosem pro uzdravení psychických bloků. Chtěla bych poděkovat i za kamarádku, u které vidím velkou změnu. Řešila na odbloku nechuť k životu a teď se stále směje a je veselá, velké díky za nás obě.

 • Daniela 18.06.2015 22:57

  Jestli Vy nejste náhodou kouzelnice.. :-)

  Moc Vám děkuju!

 • Ilona 09.06.2015 12:09

  Kineziologie pro mne byl úplně nový pojem a vlastně pořád je to něco, co nechápu, čemu nerozumím, asi něco jako kouzla a čáry :o). Ale když člověku onemocní dítě, chytá se každé naděje. Především když podle „klasické“ medicíny je vlastně v pořádku, jenom hold téměř nejí a nepije a kolabuje. Poté, co čerstvě tříletá dcera takto zkolabovala, byla několik dní hospitalizována a po vyloučení možných fyzických příčin řadou vyšetření a odběrů, byl přivolán i dětský psycholog. Ten sice nabídl možné příčiny odmítání tekutin a potravy v předchozím traumatickém zážitku ze zvracení nebo v příchodu mladšího sourozence či v tříletém vzdoru a to ve spojení s oslabením organizmu po prodělané viróze. Nicméně následná léčba/terapie by byla na delší čas, který jsme my, při pohledu na den ode dne slábnoucí dítě, podle nás neměli. V tento moment nám opravdu jako kouzlem pomohlo sezení s paní Kovaříkovou, po kterém dcera určený třetí den vypila dvakrát více tekutin než předchozí dny. Navracení do normálu sice u dcery trvalo ještě několik týdnů, ale tento den vidíme jasně jako zlomový nejen v množství přijaté potravy, ale také v postupném překonávání obav z jídla a získání chuti – do jídla i do života. Takže ještě jednou moc moc děkujeme a všem vřele doporučujeme.

Přidat komentář

* Nezapomeňte na povinné pole

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress